Albanian Bible

1 i Kronikave 7

1 i Kronikave

Return to Index

Chapter 8

1

  Beniaminit i lindi Balahu, djali i tij i parė, Ashbeli, i dyti, Anbarahu, i treti, 

2

  Nohahu, i katėrti dhe Rafa i pesti. 

3

  Bijtė e Belahut ishin Adari, Gheri, Abihudi, 

4

  Abishua, Naamani, Ahoahu, 

5

  Ghera, Shefufani dhe Hurami. 

6

  Kėta ishin bijtė e Ehudit (qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Gebės qė u internuan nė Manahath): 

7

  Naamani, Ahijahu dhe Ghera, qė i internoi; atij i lindėn Uza dhe Ahihudi. 

8

  Shaharaimit i lindėn fėmijė nė tokėn e Moabit, mbasi u nda nga bashkėshortja e tij, 

9

  lindi Jobabi, Tsibia, Mesha, Malkami, 

10

  Jeutsi, Shakia dhe Mirmah. Kėta ishin bijtė e tij, tė parėt e shtėpive tė tyre atėrore. 

11

  Nga Hushimi lindėn Abitubi dhe Elpaali. 

12

  Bijtė e Elpaalit ishin Eberi, Mishami, Shemedi, qė ndėrtoi Onon, Lodin dhe fshatrat pėrreth, 

13

  Beria dhe Shema, qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Ajalonit dhe qė i bėnė tė ikin me vrap banorėt e Gathit. 

14

  Ahio, Shashaku, Jeremothi, 

15

  Zebadiahu, Aradi, Ederi, 

16

  Mikaeli, Ishpahu, Joha ishin bijtė e Beriahut. 

17

  Zebadiahu, Meshulami, Hizki, Heberi, 

18

  Ishmerai, Jizliahu dhe Jobabi ishin bijtė e Elpaalit, 

19

  Jakimi, Zikri, Zabdi, 

20

  Elianai, Tsilethaj, Elieli, 

21

  Adajahu, Berajahu dhe Shimrathi ishin bijtė e Shimeit. 

22

  Ishpani, Eberi, Elieli, 

23

  Abdoni, Zikri, Hanani, 

24

  Hananiahu, Elami, Anthothijahu, 

25

  Ifdejahu dhe Penueli ishin bijtė e Shashakut. 

26

  Shamsherai, Shehariahu, Athaliahu, 

27

  Jaareshiahu, Elijahu dhe Zikri ishin bijtė e Jerohamit. 

28

  Kėta ishin tė parėt mė tė rėndėsishėm tė shtėpive atėrore nė brezat e tyre; ata banonin nė Jeruzalem. 

29

  I ati i Gabaonit banonte nė Gabaon dhe gruaja e tij quhej Maakah. 

30

  I parėlinduri i tij ishte Abdoni; pastaj i lindėn Tsuri, Kishi, Baali dhe Nadabi, 

31

  Gedori, Ahio, Zekeri, 

32

  dhe Miklothi tė cilit i lindi Shimeahu. Edhe kėta banuan pėrballė vėllezėrve tė tyre nė Jeruzalem bashkė me vėllezėrit e tyre. 

33

  Nerit i lindi Kishi; Kishit i lindi Sauli, Saulit i lindi Jonathani, Malkishua, Abinadabi dhe Eshbaali. 

34

  I biri i Jonathanit ishte Merib-Baali. Merib-Baalit i lindi Mikahu. 

35

  Bijtė e Mikahut ishin Pitoni, Meleku, Taarea dhe Ashazi. 

36

  Ashazit i lindi Jeoadahu; Jeoadahut i lindėn Amekethi, Azmavethi dhe Zimri; Zimrit i lindi Motsa. 

37

  Motsas i lindi Binea, bir i tė cilit ishte Rafahu, bir i tė cilit ishte Eleasahu, bir i tė cilit ishte Atseli. 

38

  Atseli pati gjashtė bij, emrat e tė cilėve ishin: Azrikam, Bokeru, Ishmael, Sheariah, Obadiah dhe Hanan. Tėrė kėta ishin bij tė Atselit. 

39

  Bijtė e Eshekut, vėllait tė tij, ishin Ulami, djali i parė, Jeushi i dyti, dhe Elifeleti, i treti. 

40

  Bijtė e Ulamit ishin njerėz tė fortė dhe trima, harkėtarė tė mirė; ata patėn shumė bij e nipėr, njėqind e pesėdhjetė. Tėrė kėta ishin trashėgimtarė tė Beniaminit. 

1 i Kronikave 9

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: