Albanian Bible

Psalmet 7

Psalmet

Return to Index

Chapter 8

1

  Sa i mrekullueshėm ėshtė emri yt mbi gjithė rruzullin, o Zot, Zoti ynė, qė vure madhėshtinė tėnde mbi qiejtė! 

2

  Nga goja e tė vegjėlve dhe foshnjave nė gji ke vendosur lėvdimin pėr shkak tė armiqve tė tu, pėr t`i mbyllur gojėn armikut dhe hakmarrėsit. 

3

  Kur mendoj qiejtė e tu, qė janė vepėr e gishtėrinjve tė tu, hėnėn dhe yjet qė ti ke vendosur, 

4

  ēfarė ėshtė njeriu, qė ta mbash mend, dhe biri i njeriut, qė ta vizitosh? 

5

  Megjithatė ti e bėre pak mė tė ulėt se Perėndia, dhe e kurorėzove me lavdi dhe me nder. 

6

  E bėre tė mbretėrojė mbi veprat e duarve tė tua dhe vure ēdo gjė nėn kėmbėt e tij! 

7

  Dhentė dhe bagėtitė e tjera, madje bishat e egra, 

8

  zogjtė e qiellit dhe peshqit e detit, tėrė ato qė kalojnė nėpėr shtigjet e detit. 

9

  O Zot, Zoti ynė, sa i mrekullueshėm ėshtė emri yt nė tė gjithė dheun! 

Psalmet 9

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: