Albanian Bible

Psalmet 60

Psalmet

Return to Index

Chapter 61

1

  O Perėndi, dėgjo britmėn time; dėgjo me vėmendje lutjen time. 

2

  Nga skaji i tokės unė tė bėrtas ty, ndėrsa zemra ime po shkrihet; mė ēo nė shkėmbin qė ėshtė mė i lartė se unė, 

3

  sepse ti ke qenė njė strehė pėr mua dhe njė kėshtjellė e fortifikuar para armikut. 

4

  Unė do tė banoj nė ēadrėn tėnde pėr gjithnjė, do tė kėrkoj strehė nė hijen e krahėve tė tu. (Sela) 

5

  Sepse ti, o Perėndi, ke plotėsuar kėrkesat e mia, mė ke dhėnė trashėgiminė e atyre qė kanė frikė nga emri yt. 

6

  Ti do t`i shtosh ditė tė tjera jetės sė mbretit; vitet e tij vazhdofshin pėr shumė breza. 

7

  Ai do tė qėndrojė pėr gjithnjė nė prani tė Perėndisė; jepi urdhėr mirėsisė dhe sė vėrtetės ta ruajnė. 

8

  Kėshtu do t`i kėndoj pėrjetė lavde emrit tėnd dhe do t`i plotėsoj zotimet e mia ditė pėr ditė. 

Psalmet 62

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: