Albanian Bible

Psalmet 120

Psalmet

Return to Index

Chapter 121

1

  Unė i ngre sytė nga malet; nga do tė mė vijė ndihma? 

2

  Ndihma me vjen nga Zoti, qė ka bėrė qiejtė dhe tokėn. 

3

  Ai nuk do tė lejojė qė tė tė merren kėmbėt, ai qė tė mbron nuk do tė dremitė. 

4

  Ja, ai qė mbron Izraelin nuk dremit dhe nuk fle. 

5

  Zoti ėshtė ai qė tė mbron, Zoti ėshtė hija jote, ai ndodhet nė tė djathtėn tėnde. 

6

  Dielli nuk ka pėr tė tė goditur ditėn, as hėna natėn. 

7

  Zoti do tė tė ruajė nga ēdo e keqe; ai do tė ruajė jetėn tėnde. 

8

  Zoti do tė ruajė daljet dhe hyrjet e tua, tani dhe pėrjetė. 

Psalmet 122

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: