Albanian Bible

Psalmet 123

Psalmet

Return to Index

Chapter 124

1

  Nė qoftė se Zoti nuk do tė kishte mbajtur anėn tonė, le tė thotė Izraeli: 

2

  "Nė qoftė se Zoti nuk do tė kishte mbajtur anėn tonė, kur njerėzit u ngritėn kundėr nesh, 

3

  ata do tė na kishin pėrpirė tė gjallė, aq shumė shpėrtheu zėmėrimi i tyre kundėr nesh; 

4

  atėherė ujėrat do tė na kishin mbuluar dhe pėrroi do tė kishte kaluar mbi ne, 

5

  atėherė ujėrat e fryra do tė kishin kaluar mbi ne". 

6

  Bekuar qoftė Zoti, qė nuk na la si pre tė dhėmbėve tė tyre. 

7

  Shpirti ynė shpėtoi si zogu nga laku i gjuetarit; laku u kėput dhe ne shpėtuam. 

8

  Ndihma jonė ėshtė te emri i Zotit, qė ka krijuar qiejtė dhe tokėn. 

Psalmet 125

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: